Sportovní brýle

Vhodně zvolené sportovní brýle mohou mít velký vliv na sportovní výsledky. Stejně jako si při sportu vybíráme vhodné oblečení a pomůcky, je dobré si na každý sport vybrat i vhodné sportovní brýle.

Výběr sportovních brýlí do značné míry závisí na prostředí, ve kterém se daný sport realizuje. Velkou roli hraje také to, zda je prováděný sport dynamický, nebo ne - jiné nároky se kladou na rychlostní sporty a jiné nároky na méně dynamické sporty. Dalším faktorem je počasí, případně světelné podmínky za jakých se sport provádí. Pro golf volíme jiný typ brýlí než např. na běh, případně cyklistiku či jachting. Speciální nároky jsou také při lyžování nebo vysokohorské turistice.

Mnoho sportovních brýlí se vyrábí i v dioptrickém provedení, takže i pro lidi s dioptrickou korekcí je takový typ brýlí použitelný. Sportovní brýle se často dají objednat s dioptrickým klipem, který je zhotoven podle vašich parametrů očí a tento klip se jednoduše nasadí na sportovní brýle. Klip se nasazuje na zadní straně sportovních brýlí na místo, pro něj speciálně určené. Každý výrobce však řeší toto uchycení vlastním způsobem, takže většinou není možné přenášet klipy od jednoho výrobce k druhému.

Krom využití dioptrického klipu je možné obdržet sportovní brýle přímo s dioptrickými skly a vyrobené přesně podle potřeb zákazníka. Zde však třeba připomenout, že ne každé sportovní brýle se dají vyhotovit v dioptrickém provedení. Výběr sportovních brýlí s dioptrií je často omezen velikostí dioptrie a někdy i samotným tvarem brýlové čočky.

Sportovní brýle je také možné kombinovat spolu s kontaktními čočkami. V takovém případě vás volba sportovních brýlí nebude nijak zvlášť omezovat ve výběru samotných sportovních brýlí.

Levné kontaktní čočky