Dětské dioptrické brýle

Dětské dioptrické brýle představují pro děti hlavně korekční pomůcku na zlepšení vidění a vcelku se spokojí s tím, že po nasazení brýlí jednoduše lépe vidí a cítí se v nich pohodlně. Proto většina dětí většinou nejeví zájem o samotný výběr dětských brýlí. Vybrat proto vhodné dětské dioptrické brýle je hlavně na rodičích. Častokrát však vybírání vhodných brýlí pro děti je mnohem složitější, než vybírání brýlí pro dospělé.

Při výběru rámů pro děti třeba dbát na to, aby brýle anatomicky seděli na tváři dítěte. Toto může být problém hlavně při výběru dětských brýlí u malých dětí, kvůli jejich anatomickým danostem. Brýle pro děti by rovněž neměly mít příliš vysokou hmotnost, aby dítě moc netlačily a neomezovaly.

Dětské brýle lze dostat buď v plastovém nebo kovovém provedení. Plastové dětské dioptrické brýle jsou vhodnější na vyšší dioptrie, jelikož jsou masivnější ve srovnání s kovovými rámy. Avšak pro většinu dětí je vhodnější právě kovový (například titanový) rám, protože je lehčí a více pohodlnější.

Při brýlových sklech se jednoznačně doporučují plastové brýlové čočky, protože se netřeští v případě nárazu a je těžší je rozbít. Je dobré zvolit tvrzené plastové skla, které by měly být více odolnější proti škrábancům. Antireflexní vrstva je také velice důležitá, neboť tlumí odlesky od brýlových čoček.

Nezapomínejte však na to, že nejlépe vám poradí i tak v optikách, nebo specializovaných prodejnách. Na základě refrakčních parametrů dítěte a vašich potřeb a potřebách dítěte vám odborník určitě poradí ty nejvhodnější dětské dioptrické brýle.

Levné kontaktní čočky